اجرای صحیح امر به معروف و نهی از منکر راه مقابله با فساد است

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان مازندران گفت:
نماینده ولی فقیه در استان مازندران در جلسه شورای هماهنگی امر به معروف و نهی از منکر استان گفت: اجرای صحیح امر به معروف و نهی از منکر، راهی برای مقابله با فساد است.
1

معروف: حجت‌الاسلام محمد باقر محمدی لائینی روز گذشته در جلسه شورای هماهنگی امر به معروف و نهی از منکر استان مازندران، بر جهاد در راه فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر تأکید کرد و گفت: امر به معروف و نهی از منکر از آموزه های جدی قرآن و اهل بیت(ع) است که قدر و شأن آن از نماز و روزه هم مهم‌تر و بالاتر است.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان مازندران؛ ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر را بر همه واجب دانست و احیای آن را در جامعه از ضروریات این فریضه الهی عنوان کرد.

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: تنها عضویت در ستاد امر به معروف و نهی از منکر را کافی ندانست و بر ترویج و توسعه و عمل به این فرهنگ تأکید کرد.

وی افزود: اگر به موضوع امر به معروف و نهی از منکر وسیع نگاه کرده و دستورات آن را اجرا کنیم امورات دیگر نیز به تاسی این امر اصلاح می‌شود.

حجت‌الاسلام محمدی لائینی تحقق ملموس و ثمربخش راهبرد جهش تولید را در امر به معروف و نهی از منکر دانست و گفت: اگر بنا داریم جهش تولید عملی شود نیاز به جدیت در اجرای امر به معروف و نهی از منکر است.

 وی برخی فسادها را مانع تولید و توسعه اقتصاد دانست که عرصه را بر تولید و صادرات تنگ و قاچاق را فراوان می‌کند گفت که برای تحقق شعار سال مقام معظم رهبری شناسایی گلوگاه‌های فساد بویژه در حوزه اقتصاد الزامی است.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان مازندران؛ ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر را رسالت و وظیفه همگانی مسلمان برشمرد و تأکید کرد: همه آحاد جامعه در مقابل این فریضه الهی و اشاعه آن در جامعه رسالت دارند.

وی با بیان اینکه احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر مانع گسترش فساد می‌شود، افزود: ترویج این فرهنگ و فریضه الهی با ظرفیت‌های نظارتی و بازرسی در همه ابعاد جامعه، باید مورد توجه قرار بگیرد.

حجت‌الاسلام محمدی لائینی در پایان گفت: ما در استان با توجه در پیش بودن تابستان و اجرای طرح دریا، باید ستاد ویژه‌ای برای امر به معروف و نهی از منکر با حضور بسیجیان داشته باشیم.

منبع: ایلنا

دسته بندی