حفظ اسرار زندگی

حفظ اسرار خانواده

یکی از راه های ورود شیاطین به زندگی، افشا کردن اسرار زندگی است! اگر خانمی اسرار زندگی خود را برای دیگران بازگو کند یا شوهر مسائل زندگی را برای دوستان خود بگوید ممکن است مورد حسادت واقع شود و اگر بدی ها را بگوید مورد سوء استفاده قرار می گیرد و شیطان از همان نقطه ضعف, وارد شود و مطلبی به شوهر برساند, موضوعی را ولو به دروغ به زن برساند و آتش فتنه را از همان نقطه وارد زندگی کند و شرارت‌ها آغاز می شود، غیبت ها و تهمت ها زیاد می شود که چه بسا زندگی متزلزل و متلاشی می‌شود .

امام علی علیه السلام در مقام رازداری فرمودند: «خردمند سینه‌اش صندوقچه اسرارش است» .یعنی اسرار خود را در سینه نگه دار و به کسی بازگو مکن. نهج البلاغه، حکمت 6

 امام رضا علیه السلام فرمودند :«مومن باید از خدا درس رازداری بیاموزد».بحارالأنوار(ط ـــ بیروت) ج ۷۵، ص ۳۳۴٫


 امام صادق علیه السلام فرمودند :ا«فشای اسرار در حکم سقوط زندگی است».«افْشاءُ السِّرِّ سُقُوطٌ» تحف العقول عن آل الرسول( صلى الله عليه و آله و سلم)، ص 315.

 موفق ترین کار آن است که با کتمان همراه باشد بنابراین اسرار خود را به هیچ کس حتی به عنوان درد دل نگویید که راه ورود بیگانه به حریم زندگی باز می‌شود .
بسیارند کسانی که درصدد نفوذ و راهیابی به زندگی اشخاص و حریم خصوصی مردم هستند !باید مراقب این شیطان‌های آدم نما باشید !یکی از راه های رسیدن به اطلاعات خصوصی افراد تجسس در موبایل ,تلفن همراه است .بعضی ها آنقدر فضول هستند که سراغ گوشی تلفن و کیف و حریم خصوصی دیگران می روند ،شماره ها و پیام ها را می خوانند و در امور مردم تجسس می‌کنند که باید ارتباط با این گونه افراد را برای همیشه قطع نمود و پای آنها را از حریم زندگی برید و گرنه به زندگی و گرمی آن آسیب جدی وارد می سازد.


 زندگی یک امانت است. زندگی بازیچه نیست ؛بلکه امانت الهی است و انسان باید امانت‌دار باشد؛ لذا اسرار زندگی نیز امانت است و امانت‌داری واجب است. همچنین امانت مردم را باید حفظ کرد. بزرگترین امانت آبروی مردم است ؛لذا غیبت و تهمت به شدت, حرام و نهی شده است ؛زیرا بازی کردن با آبروی مردم خیانت در امانت است و باید تلاش کرد اصرار و امانتها حفظ شود. هوشیاری زن و شوهر در شرایط فعلی که شیاطین بیکار نیستند بسیار مهم است.


 بعضی از مشکلات ازبیرون به زندگی وارد می شود؛ مانند بعضی رفت و آمدها که به مصلحت نیست یا بعضی برنامه های دیدنی مانند برنامه های ماهواره و مانند آن که فساد را به فرزندان و خانواده تزریق می‌کند و باعث الگوگیری و تاثیر زیانبار می‌گردد؛ چه بسا مشاهده یک فیلم ، زن یا مرد خانه را تحت تاثیر قرار دهدو با گفتن جمله ای یا حرکتی، اختلاف به وجود آید؛ و از این رو حفظ سد پولادین حیا، رعایت عفت و پاکدامنی ،پرهیز از هرگونه گناه و چشم چرانی و گفتن بعضی کلمات تحریک آمیز بر زن و مرد واجب است.


 دشمنان برای از هم پاشیدن اساس خانواده، بیکار ننشسته اند.

آنها با فرستادن امواج سهمگین فسادهای اخلاقی، حیا و عفت جوانان مسلمان را هدف قرار داده اند .آوردن ماهواره به خانه یا فیلم های مستهجن، آتش زدن به خرمن زندگی است .یک مرد اگر  غیرت داشته باشد دارای خرد و اندیشه باشد به همسر و فرزندان خود علاقه داشته باشد باید راه های فساد را ببندد و جلوی امواج فتنه  را بگیرد .تماشای فیلم های ماهواره ای و انواع داستان های عشقی و سکسی، نجابت و حیات را به یغما می برد. در آن صورت انتظار نداشته باشد که خانم و فرزند دلبندش دنبال دوست پسر یا دوست دختر نرود و حرف های ناگفته ای دیگر.

انتهای پیام/

سهیلا صلاحی 

سایت تخصصی اجتماعی

دسته بندی