اولین اولویت امر به معروف و نهی از منکر، یادآوری آن به مسئولان است

معاون رسانه و فرهنگ‌سازی و آموزش ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور:
معاون رسانه و فرهنگ‌سازی و آموزش ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور گفت: نخستین اولویت امر به معروف و نهی از منکر، یادآوری آن به مسئولان است، با اولویت‌بندی بهتر می‌توانیم این واجب شرعی را عملی کنیم در حالیکه تاکنون موفق نشده‌ایم به مردم بقبولانیم که ای
3

معروف: معاون رسانه و فرهنگ‌سازی و آموزش ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور گفت: نخستین اولویت امر به معروف و نهی از منکر، یادآوری آن به مسئولان است، با اولویت‌بندی بهتر می‌توانیم این واجب شرعی را عملی کنیم در حالیکه تاکنون موفق نشده‌ایم به مردم بقبولانیم که این فریضه همانند نماز قضاشدنی است و واجبی است که هر فرد مکلف به انجام آن است.

محمدصالح مفتاح، در دیدار با هنرمندان استان فارس بیان کرد: در باب اهمیت امر به معروف و نهی از منکر، سخنان بسیاری رفته است اما در حوزه عمل تاکنون در خور این واجب بزرگ، کار مهمی انجام نداده‌ایم.

معاون رسانه و فرهنگ‌سازی و آموزش ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با بیان اینکه این ستاد قرار نیست با منکرات مقابله کند، افزود: وظیفه این نهاد، حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر است و وظیفه اصلی‌تر آن، احیاگری این ۲ فریضه است.

مفتاح ادامه داد: اولویت فعلی این ستاد، پیوند با هنر و رسانه است و از این منظر استان فارس از ظرفیت بسیاری برخوردار است.

وی، با اشاره به اینکه بودجه حوزه فرهنگی در مقایسه با سایر حوزه‌ها مسائل بسیار اندک است، گفت: باید از ظرفیت نهادهای مختلف با هم‌افزایی استفاده کنیم و در بسیاری از امور با یاری‌گرفتن از هنرمندان به این حوزه رونق بخشیم.

این مقام مسئول، با بیان اینکه شکاف اجتماعی موجود، ناشی از مشکلاتی است که در پذیرش امر به معروف و نهی از منکر وجود دارد، اظهار داشت: تعیین حدود امر به معروف و نهی از منکر کارسازترین شیوه هم‌افزایی اجتماعی است و این کارآمدی با زبان هنر قابل درک خواهد بود.

مفتاح اضافه کرد: تلاش شده در ذهن مردم، موضوع عفاف و حجاب با مقوله امر به معروف و نهی از منکر در کنار هم قرار گیرد، در حالیکه این اولویت دهم است و با آنکه مهم است اما اولویت‌های مهم‌تری وجود دارد و مردم هم آن را درک می‌کنند و به کارآمد بودن این تذکر معترف‌اند.

معاون رسانه و فرهنگ‌سازی و آموزش ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در پایان بیان داشت: اصلاح و آسیب‌شناسی نحوه امر به معروف و نهی از منکر بسیار ضروری است. همچنین ظرفیت این فریضه نیاز به الگوسازی در حوزه‌های تخصصی مختلف دارد.

منبع: ایرنا

دسته بندی